آخرين مطالب
مشتهاي هوك محكم و رگباري همراه با آپرگادهاي وحشتناك حزب الله بر صورت اسرائيل خبيث...
فرمانده شهادتت مبارك...
من عاشق پيامبر رحمت حضرت محمد (صلوات الله عليه و آله) هستم...
پرستوي گمنام گردان كميل...
دلتنگ و صبور ...
دلم پشت خاكريز جا مانده است....
خاطره اي از شهيدعمادمغنيه (حاج رضوان) ...
رسم دلبري ...
فرانسه در شوك اعمال سياستمداران خود...
محمد سلطانِ شهرِدلبران است... عشق محمد بس است و آل محمد (ص)...
شهيدان زنده اند...
عاشقان را سر شوريده به پيكر عجب است...
همه داوطلب عبور از میدان مین شدند...
خدایا تاپاکم نکردی ... مرا نبر ...
اوج عارف بودن شهيد آقا مهدي خوش سيرت...
برايم دعا كن اي شهيد...
در انتظار ديدنت همه دلها بيقرارند ... يا امام مهدي (عج الله الفرج الشريف)...
السلام عليك يا امام حسن العسگري (عليه السلام)...
فرا رسيدن سالروز حماسه 9 دي گرامي باد....
هنوز 15 سالش نشده بود...
ما شهداء شب های جمعه می رويم خدمت آقا اباعبدالله حسین (عليه السلام) ...
السلام عليك يا علي بن موسي الرضا المرتضي يا امام رضا (عليه السلام)....
وحشت دشمن از رزمندگان ايران ...
«كانال هندلي» سر منشأ پيروزي در فتح المبين ....
سَلامٌ عَلى آلِ یسَّ .... آجرک الله یا بقیة الله .....
آرشيو مطالب
هفته دوم بهمن 1393
هفته چهارم دی 1393
هفته سوم دی 1393
هفته دوم دی 1393
هفته اوّل دی 1393
هفته چهارم آذر 1393
هفته سوم آذر 1393
هفته دوم آذر 1393
هفته اوّل آذر 1393
هفته چهارم آبان 1393
هفته سوم آبان 1393
هفته دوم آبان 1393
هفته اوّل آبان 1393
هفته چهارم مهر 1393
هفته سوم مهر 1393
هفته دوم مهر 1393
هفته اوّل مهر 1393
هفته چهارم شهریور 1393
هفته سوم شهریور 1393
هفته دوم شهریور 1393
هفته اوّل شهریور 1393
هفته چهارم مرداد 1393
هفته دوم مرداد 1393
هفته اوّل مرداد 1393
هفته چهارم تیر 1393
هفته چهارم خرداد 1393
هفته سوم خرداد 1393
هفته دوم خرداد 1393
هفته اوّل خرداد 1393
هفته چهارم اردیبهشت 1393
هفته سوم اردیبهشت 1393
هفته دوم اردیبهشت 1393
هفته دوم فروردین 1393
هفته اوّل فروردین 1393
هفته دوم دی 1392
هفته اوّل دی 1392
آرشيو
پيوندها
پایگاه اطلاع رسانی جامع دفاع مقدس (ساجد).
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ ایثار و شهادت
اوقات شرعی
آقا سجاد
شهيد عماد مغنيه (حاج رضوان)
گالري نماز
راهي آسمان
تشنه شهادت
خط شكن
زمزمه های چادر مشکی
عشق یعنی استخوان و یک پلاک
معـــــــــــــــراج شــــــــــــــقایق
آواي سوخته
خون دل چفیه ها
نسيم شهادت
آخرین ایستگاه،شهادت
گردان غواصي نوح
روی خـــط عاشــقی
ماهمه رهسپاریم
هـــــــــوای بـــــــاران
گردان حمزه
دختر چادري
شهداي ارتش جمهوري اسلامي ايران
دفاع مقدس : تکریم و تعظیم یاد و خاطرات حماسه سازان دفاع مقدس
"بـــ ــ ـصـیــ ـرت رهــ ــ ــــبــ ــر"
آتش خاموش...
نجواي قلم ....
خلوتی باشهدا....
زنان فداکار ایرانی«ام وهب»های عرصه دفاع مقدس...

زنان فداکار ایرانی در طول هشت سال دفاع مقدس، بارها همچون «ام وهب» معرکه کربلا حماسه آفریدند. تشویق ها و ترغیب های شیرزنان در پشت جبهه، عامل اصلی در گرما بخشیدن به حال و هوای جبهه های حق علیه باطل بود، که در برخی از وصیت نامه شهدای گرانقدر در هنگام وصیت به مادران خویش نمودار شده است....هیجان و تشویق های زایدالوصفی که بانوان در هنگام پوشیدن لباس رزم بر اندام رشید فرزندان و همسران فداکار خویش داشتند، در هیچ جای دنیا و انقلابات دیگر کشورها مثل و مانند نداشته و نخواهد داشت....

حرکت شجاعانه آنها، در روحیه بخشیدن به مبارزان اسلام مؤثر واقع می شده، اوج روحیه بخشی (مادران و همسران رزمندگان و شهدا) در قبل از عملیات و بخصوص هنگام نوشتن وصیت نامه، تبلور و درخشندگی یافته است...در قسمتی از وصیت نامه شهید علی عسکرشاهی اعزامی از استان یزد، این مطلب به زیبایی هر چه تمام تر و در قالب عباراتی دلنشین به تصویر کشیده شده. این اقدامات، توان واقعی و اصلی دفاع مقدس بوده که توسط بانوان ایرانی صورت گرفته، بیانگر نقش و تأثیر مؤثر حرکت های آنها در طول دوران دفاع مقدس بوده است....:

 «... مادرم! چه خوب مرا داماد کردی. آن لحظه ای که تصمیم به ازدواج گرفتم، شما با دست خود، لباس دامادی را ـ که همان لباس سپاه بود ـ به تنم کردی و عاقبت تبدیل به کفنم شد. مادرم! برایم خوب عروسی پیدا کردی! این مراسم ازدواج در کنار کارون انجام گرفته. مادر! شما مرا به طرف حجله گاه سنگرم فرستادی و من هم عاشقانه عروس شهادت را در آغوش گرفتم. پس بنابراین نباید جامه سیاه بر تن کنی... ...».

همین شور و اشتیاق در بانوان ایرانی است که در کلام امام(ره) از آن به عنوان نیروی مضاعفی، یاد شده که باعث تقویت روحیه مردان در عرصه دفاع مقدس می گردیده است. عاملی که نقش آن باعث موفقیت های بسیار بزرگی در طول جنگ شده است. بسیاری از پیروزی های رزمندگان اسلام در جبهه ها، مرهون اقدام ارزنده ـ یعنی آفرینش روحیه مقاومت توسط فرزندان و همسران بوده ـ که باعث بی باکی، جسارت و شجاعت آنها در جبهه جنگ می شده است.

اصلی ترین حماسه ها و عملکردهای درخشان بانوان ایرانی در خط مقدم جنگ، به امداد و کمک رسانی به موقع آنها به زخمی های جنگ، نیز خدمات رسانی در امور تغذیه و فراهم ساختن خوراک و پوشاک برای رزمندگان، در اوج جنگ و در زمان عملیات ها و امور جنگ خلاصه نمی شد؛ مهم تر از همه، دلاوری ها و شجاعت هایی بوده است که برخی از بانوان ایرانی در خط اوّل جنگ، به نمایش گذاردند. بخصوص در ابتدای شروع جنگ و زمانی که خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران، از چندین نقطه مرزی مورد تجاوز قرار گرفته بود. اگر اقدامات، تشویق ها، حمایت ها و شرکت مؤثر و مستقیم بانوان در جنگ علیه دشمنان نظام و در رویارویی باعوامل متجاوز بعثی که صد البته اگر گفته شود یکی از اصلی ترین عوامل زمینگیر شدن ارتش بعث عراق در استان های مرزی کشور، در پرتو عملکرد و اقدامات مؤثر بانوان ایراني مستقر در آبادی ها و شهرهای مرزنشین و جانفشانی آنها به دست آمده،سخنی به گزاف گفته نشده است.اگرعناصر فریب خورده و خيانتهاي عوامل داخلی از جمله بني صدر ملعون نبود، چه بسا دشمنان در همان ابتدای جنگ، به اهداف شوم خود ـ یعنی تصرف و اشغال مناطق مرزی ـ توفیق نمی یافتند؛ اما روحیه شهادت طلبی و بی باکی بانوان غیور ایرانی در داخل شهرها و آبادی های خالی از مردان، نیز تشویق ها و روحیه بخشی آنها به مردان و فرزندان جنگجوی خود، مبنی بر مقاومت ورزیدن و دفاع کردن از خاک و سرزمین خود، دشمن را با دژی مستحکم روبه رو ساخت که هرگز تصور آن را نکرده بود...

دشمن پیش از هجوم به خاک مقدس ایران، در این خیال خام بود که پس از هجوم همه جانبه به مرزها، شهرها و آبادی های ایران، نیز با جنگ روانی و انداختن رعب و وحشت در دل ساکنان ـ بخصوص بانوان و کودکان ـ آنها را وادار خواهد ساخت به اجبار یا با عجز و لابه، از شوهران مبارز خود بخواهند با ترک کردن جبهه جنگ و دفاع، خانواده خویش را به شهرهای امن برسانند، بدین وسیله، هم جلوی مقاومت شوهران و فرزندان خود را در برابر دشمن بگیرند، هم خود بانوان با ترک گفتن منطقه و خالی کردن شهرها، باعث تضعیف روحیه رزمندگان خط مقدم گردیده، از حجم نیروهای مؤثر جبهه مقاومت می کاستند؛ به علاوه با ترک کردن منطقه، موقعیت پشت جبهه را خالی کرده و این فرصت را به دشمن می دادند که با دور زدن سپاه مقاومت کننده و داخل شدن به شهر بی دفاع و خالی از سکنه، مناطق را به اشغال و تصرف خود در آورند و مقاومت افراد خط مقدم را شکسته و بسیاری از مدافعان را به اسارت در آورند.

اما این خیال ناکام ماند. با جانفشانی و شجاعت شیرزنان ایرانی و روحیه بالای آنها برای مقاومت کردن، همچنین تشویق بی امان همسران و فرزندان خود به مقاومت و عدم ترک صحنه و باقی ماندن در منطقه ـ علی رغم وحشت و ناامنی ـ درست در زمانی که شهرها، آماج حملات زمینی و هوایی قرار داشت، فرصت آماده شدن، بسیج مردمی و انسجام را به نیروهای نظامی و دفاعی کشور داد. در پرتو حرکت شجاعانه بانوان، دشمن نه تنها به اشغال مناطق مرزی کشور توفیق نیافت، بلکه پس از اندک زمانی زد و خورد با ساکنان محلی ـ که علی رغم فشارها و وحشت های فراوان ـ حاضر به تخلیه منطقه خود نشده بودند و همچنین مقاومت و هجوم رزمندگان اسلام، مجبور شدند از خاک ایران عقب نشینند.

بنابراین اگر گفته شود یکی از اصلی ترین عوامل زمینگیر شدن ارتش باعث عراق در استان های مرزی کشور، در پرتو عملکرد و اقدامات مؤثر بانوان ایرانیِ مستقر در آبادی ها و شهرهای مرزنشین و جانفشانی آنها به دست آمده، سخنی به گزاف گفته نشده است.شور و شوق بانوان ایرانی، جهت حضور مؤثر ـ حتی درون جبهه و در خط مقدم ـ تا پایان دفاع مقدس باقی ماند تا آنجا که حضرت امام(ره) در سخنرانی خویش، به شور و اشتیاق بانوان اشاره دارندحضرت امام با یادآوری خدمات شایسته بانوان، ضمن تقدیر از فعالیت های آنان، خطاب به آنها فرمود: 

«... امیدوارم که همان طوری که شما خانم ها در همه اموری که مربوط به پیشرفت اسلام در قبل از این انقلاب و در زمان انقلاب و بعد از انقلاب داشتید، به همین نحو خداوند توفیق دهد به شما که با تعهد باقی باشید و خدمت کنید به این کشوری که در زیر ستم ستمکاران پایمال شده بود......

اقتباس از: سایت حوزه

یاد و خاطر همه حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس گرامی باد...

نثار شادی روح شهداء و امام شهداء صلوات...

قاصدک | 20 - پنجشنبه هفتم مهر 1390
+ |
منوي اصلي
خانه
پست الکترونيک
آرشيو وبلاگ
عناوين مطالب وبلاگ

درباره وبلاگ

انقلاب اسلامی- دفاع مقدس-
مقاومت اسلامی- انتفاضه و ....
.
.
. وبلاك : آخـرين خــاكـريــزهـــا......

ساير امکانات

RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

طراح قالب : لبخندهاي خاكي

...


طراح قالب